En az komisyon alan banka
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 19:01
Turkish to Spanish
+ ...
Jan 29, 2021

Payoneer üstünden ödeme alıyorum. Döviz biriktirdiğim için euro kart aldım. Ancak 20 euro kesinti oluyor. En mantıklısı Tl ye çevirmek mi? Yoksa komisyonu az olan banka var mı?

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Local time: 19:01
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Euro versus TL Jan 29, 2021

Geçmişte PayPal çok kullandım ama Payoneer ile ilgili hiç bilgim yok. Sadece şunu yazmak istiyorum: Eger Euro alıyorsanız Euro olarak tutmaya çalışın. Eger ihtiyacınız yoksa bence Euro'yu TL'ye çevirmeyin. Euro olarak tutun. Ihtiyacınız oldugunda tabii ki TL'ye çevirin.

Basında hiç konu edilmese de TL hızla ve sürekli devalue oluyor. Euro ve USD ise göreceli olarak degerini koruyor. Bankacıların söyledigine göre hükümet halkın dolarize oldugu çe
... See more
Geçmişte PayPal çok kullandım ama Payoneer ile ilgili hiç bilgim yok. Sadece şunu yazmak istiyorum: Eger Euro alıyorsanız Euro olarak tutmaya çalışın. Eger ihtiyacınız yoksa bence Euro'yu TL'ye çevirmeyin. Euro olarak tutun. Ihtiyacınız oldugunda tabii ki TL'ye çevirin.

Basında hiç konu edilmese de TL hızla ve sürekli devalue oluyor. Euro ve USD ise göreceli olarak degerini koruyor. Bankacıların söyledigine göre hükümet halkın dolarize oldugu çekincesiyle döviz faizlerini indiriyormus. Olsun. Dövizde olmak bence TL mevduat tutmaktan yine de iyidir.

Döviz her yatırımcının portföyünde belli bir oranda bulunması gereken bir enstrüman. Tüm varlıgınızı dövize çevirmeyin ama belli bir yüzdesi döviz olabilir. Finansçı olmadığım için daha ötesini bilmiyorum ama bir söz var: Tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymayın. Neyse, konu ekonomiye dönmesin.
Collapse

amelie08
Alpay ÇANTA
FATİH ORUÇ

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

En az komisyon alan banka

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »